Здорова їжа для дітей

Як здорова їжа приносить користь дітям?

Тиск з боку однолітків і рекламні ролики про нездорову їжу можуть змусити ваших дітей відвернути від здорової їжі.  Не забувайте, що багато дитячих дієт будуються на зручності і їжі на винос.  Але перехід на здорову дієту може глибоко вплинути на здоров'я дітей, допомагаючи підтримувати здорову вагу, уникати певних проблем зі здоров'ям, стабілізувати їх настрій і загострити розум.  Здорова дієта також може вплинути на психічний і емоційний стан дитини, допомагаючи запобігти таким стану, як депресія, неспокій, біполярні розлади, шизофренія.
  Хороше харчування може сприяти здоровому росту і розвитку дитини в дорослому віці.
  Важливо пам'ятати, що ваші діти не народжуються з пристрастю до картоплі фрі і піці і відразою до брокколі і моркви.  Це обумовлюється згодом, так як діти піддаються все більшій кількості нездорової їжі.  Проте, можна перепрограмувати тягу до їжі ваших дітей, щоб вони замість цього жадали більш здорової їжі.
  Чим раніше ви введете корисний, поживний вибір в раціон харчування ваших дітей, тим легше їм вдасться розвинути здорові відносини з їжею, які можуть прослужити їм все життя.  І це може бути простішим і менш трудомістким, ніж ви думаєте.  За допомогою цих порад ви можете прищепити здорові звички харчування, не перетворюючи прийом їжі в зону бойових дій, і дати своїм дітям найкращу можливість вирости в здорових, впевнених в собі дорослих.

 • Заохочувати здорове харчування
  Будь то діти молодшого віку або підлітки, в них з'являється природна перевага в їжі, яка їм подобається найбільше.  Завдання заохочення здорового харчування полягає в тому, щоб зробити правильний вибір привабливим.
  Зосередьтеся на загальній дієті, а не на конкретних продуктах.  Діти повинні їсти більше цільної, мінімально обробленої їжі - їжі, максимально наближеної до її природній формі, і менше упакованої і обробленої їжі.
 • Бути зразком для наслідування.  Дитячий імпульс до наслідування сильний, тому не просіть вашої дитини є овочі, поки ви насідаєте на картопляні чіпси.
  Замаскуйте смак здорової їжі.  Наприклад, додайте овочі в тушковану яловичину або розітріть моркву з картопляним пюре або додайте до солодкої страви скибочкм яблука.
 • Готуйте більше їжі вдома.
 У ресторані і їжі на винос міститься більше цукру і нездорового жиру, тому приготування їжі вдома може зробити величезний вплив на здоров'я ваших дітей.  Якщо ви робите великі партії, готування досить кілька разів, щоб прогодувати сім'ю на весь тиждень.
 • Залучіть дітей до покупки продуктів і приготування їжі.
  Ви можете розповісти їм про різні продукти і про те, як читати харчові етикетки.
  • Зробіть здорові закуски доступними.  Тримайте під рукою багато фруктів, овочів і корисних напоїв (вода, молоко, чистий фруктовий сік), щоб діти уникали шкідливих закусок, таких як газована вода, чіпси і печиво.
 • Граничні розміри порцій.  Не наполягайте, щоб ваша дитина чистила тарілку язиком до блиску, і ніколи не використовуйте їжу як нагороду або хабар.

 Робіть прийоми їжі чимось більшим, ніж просто спроби переходу на здорову їжу.

  Виділення часу для сімейного обіду, приготованого в домашніх умовах, не тільки служить відмінним прикладом для дітей про важливість здорової їжі, але і може згуртувати родину - навіть примхливі підлітки люблять їсти смачні домашні страви!
  Регулярні сімейні обіди забезпечують комфорт.  Знання, що вся сім'я сяде і буде разом обідати (або снідати) приблизно в один і той же час кожен день, може бути дуже втішним для дітей і підвищити апетит.
  Сімейне харчування дає можливість надолужити згаяне в повсякденному житті ваших дітей.  Зібрати сім'ю за столом за їжею - це ідеальна можливість поговорити і послухати своїх дітей, не відволікаючись на телевізор, телефони чи комп'ютери.
  Соціальна взаємодія життєво важливо для вашої дитини.  Проста розмова з батьками за обіднім столом про те, що вони відчувають,
 оже зіграти велику роль в знятті стресу і підвищення настрою і самооцінки вашої дитини.  І це дає вам можливість виявляти проблеми в житті вашої дитини і вирішувати їх рано.
  Харчування дозволяє вам «вчити на власному прикладі».  Спільне харчування дозволяє вашим дітям бачити, що ви їсте здорову їжу, зберігаючи при цьому свої порції і обмежуючи шкідливу їжу.  Однак утримайтеся від нав'язливих підрахунків калорій або коментарів про вашому власному вазі, щоб ваші діти не сприймали негативну зв'язок з їжею.
  Час їжі дозволяє вам стежити за звичками харчування ваших дітей.  Це може бути важливо для дітей старшого віку і підлітків, які проводять багато часу за їжею в школі або вдома друзів.  Якщо вибір вашого підлітка не ідеальний, кращий спосіб внести зміни - підкреслити короткострокові наслідки неправильного харчування, такі як фізична зовнішність або спортивні здібності.  Це більш важливо для підлітків, ніж довгострокове здоров'я.  Наприклад, «Кальцій допоможе вам стати вище».  «Залізо допоможе вам краще справлятися з тестами».

Написати коментар