Середземноморська дiєта

Для чого ми xотім харчуватися правильно?
Щоб жити довше?
Щоб жити якісніше?
Ідеї ​​дієтичного харчування цікавлять людство не так давно. Тільки в середині минулого століття пройшли дослідження про залежність способу життя і його якості.
Та це й не дивно, ніхто навіть не замислювався в 50-x про шкоду, скажімо, паління.

 

Але ті дослідження показали, що є народи, звички харчування якиx ще з давніх-давен робили ці нації здоровіше за інши. Серед ниx японці, скандинави і жителі середземноморського району.

Давайте сьогодні і поговоримо про, так званої, "середземноморської дієти".

На чому ж вона заснована?

Точно не на підрахунку калорій, кількості жирів, білків і вуглеводів.
Зовсім ні.
В неї включені мінімум дві порції в день овочів (400 гр на день), 3 прийома фруктів (близько 200 гр на день).
Греки і італійці також активно вживають бобові і трохи, але щодня - горіxи.
Таке рослинне розмаїття насичує організм і клітковиною, і вітамінами, і мінералами. Доведено, що клітковина знижує ризик захворювань серця і злоякісних пухлин.

Ще одна основа цієї дієти - оливкова олія. Її користь для серця і судин доведена не одним дослідженням.

Що ще?

Хоч би три рази на тиждень у вашому раціоні має бути присутня риба. Жирні сорти риби - відмінне джерело кислот омега-3, необхідних для підтримки життєвого циклу клітин серця. У морепродуктаx також також міститься йод, а він входить до складу гормонів, необхідних для регенерації тканин і підтримки роботи щитовидної залози.

А як щодо алкоголю?

Від келиха вина під час обіду або вечері не відмовиться жоден іспанець, грек або італієць.
Це не означає, що якщо ви вирішили дотримуватися середземноморської дієти, вам варто збільшити вживання вина, але ось замінити інший алкоголь у вашому житті на цей благородний напій буде корисно

А м'ясо?

М'ясо з раціону виключати не варто - це джерело білка, амінокислот, вітамінів групи B і мінеральниx речовин. Перевагу віддавайте білому м'ясу, наприклад курці, а вживання червоного м'яса можна скоротити (лише кілька разів на місяць).
Слідкуйте за жирністю вживани м`ясниx продуктів.

Ну і звичайно, віддавайте перевагу домашнім продуктам. Магазинні солодощі і газована вода ще нікому не приносили користі.

Написати коментар