Чи може здорове харчування привести до харчових розладiв?

 Якщо глобально розглядати це питання то, так, звичайно може.
Будь-яке гарне починання можна довести до абсурду і перетворити в манію.

 Адже буває так, що харчуєшся добре, їси овочі, не зловживаєш цукром і алкоголем, самопочуття відмінне, а потім трапляється на шляху розумна книжка, стаття або адепт дієти і тебе починає долати страх.
Страх вуглеводів, зайвих калорій, тваринних жирів. Список нескінченний.

 Безумовно, кожен має право визначити, що краще для його тіла, але часом подібна заклопотаність переростає в параною, коли навіть перед самим нешкідливим перекусом починається скрупульозне вивчення того, наскільки корисна для здоров'я кожна його складова.

Такий розлад харчової поведінки має назву - орторексія або нав'язливе прагнення до здорового та правильного харчування, яке призводить до суттєвих обмежень у виборі продуктів і навіть в способах їх вживання, на зразок ретельного пережовування.

 До всього цього можуть додастися виснажливі спортивні навантаження. Адже красиві дівчатка і хлопчики в Instagram постійно викладають фото зі спортзалу.

 За цю проблему вже взялися психологи. Вони пов'язують її не тільки з заклопотаністю своїм зовнішнім виглядом і здоров'ям, а також тим що на нас звалюються соціальні проблеми: економічні і політичні кризи, війни, матеріальна нестабільність.

 І хоч в моду входить культура боді позитиву і прийняття себе, сильним залишається культ тіла: всі хочуть бути худими, накачаними і вічно молодими.
Сучасні канони краси все ще продовжують нам диктувати правило: бути красивим значить бути худим.
Щоб обмежити себе від тиску суспільства треба менше довіряти глянцевим виданням і модним блогерам, які транслють тренди відмови від цукру і глютену.

 Краще довірити складання свого раціону професійному лікареві дієтологу.

 І пам'ятайте, що їжа повинна приносити задоволення. З'їдена з почуттям провини, навіть здорова їжа, не принесе вашому організму користі.

 Немає сенсу проводити півжиття за зважуванням курячої грудки, підрахунком калорій, кількості білків, жирів і вуглеводів.

 Вчіться товаришувати з їжею, правильно розставляти пріоритети і стежити за своїм здоров'ям.

 

Написати коментар