Дитяча тарілка здорового харчування

Дитяча тарілка для здорового харчування - це наочний посібник, який допомагає навчати та заохочувати дітей добре харчуватися та продовжувати активно рухатися.
Одразу бачимо, що графік містить приклади найкращого вибору продуктів, щоб надихнути на вибір здорових страв та закусок, і вона підкреслює фізичні навантаження як частину рівняння щодо збереження здорового балансу.

 Побудова здорового і збалансованого харчування

 Вживання різноманітних продуктів зберігає нашу їжу цікавою та смачною.  Це також є ключем до здорового і збалансованого харчування, оскільки кожна страва має унікальну суміш поживних речовин - як макроелементів (вуглеводів, білків, жирів), так і мікроелементів (вітамінів і мінералів).  Дитяча тарілка для здорового харчування допоможе нам зробити найкращий вибір їжі.

 Поряд із наповненням половини нашої тарілки різнокольоровими овочами та фруктами, розділіть другу половину між цільними зернами та здоровим білком:

• Чим більше овочів і чим більше їх різноманітність, тим краще.
• Картопля та картопля фрі не враховуються як овочева частина через її негативний вплив на цукор у крові.
• Їжте багато фруктів всіх кольорів.
• Вибирайте цілі фрукти або нарізані фрукти (а не фруктові соки; обмежте фруктовий сік однією маленькою склянкою на день).
• Перейдіть на цільнозернові продукти або продукти з мінімально оброблених цільних зерен.  Чим менше перероблених зерен, тим краще.
• Цільнозернові продукти - це цільна пшениця, коричневий рис, кіноа та продукти, виготовлені з них, такі як макаронні вироби з цільного зерна та 100% цільнозерновий хліб. Вони мають більш щадний вплив на рівень цукру в крові та інсуліну, ніж білий рис, хліб, кірка піци, макарони  та інші рафіновані зерна.
• Вибирайте квасолю та горох, горіхи, насіння та інші здорові рослинні білкові продукти, а також рибу, яйця та птицю.
• Обмежте червоне м'ясо (яловичину, свинину, баранину) і уникайте переробленого м'яса (бекон, смажене м'ясо, хот-доги, ковбаси).
• Також важливо пам’ятати, що жир є необхідною частиною нашого раціону, і що найважливіше - це тип жиру, який ми їмо.  Ми повинні регулярно обирати продукти зі здоровими ненасиченими жирами (такі як риба, горіхи, насіння та здорові рослинні олії), обмежувати продукти з високим вмістом насичених жирів (особливо червоне м'ясо) та уникати нездорових транс-жирів (з частково гідрогенізованих олій).
• Використовуйте здорові олії з таких рослин, як оливкова оливкова, рапсова, кукурудзяна, соняшникова та арахісова олії в кулінарії, на салатах та овочах та за столом.
•  Молочні продукти потрібні в меншій кількості, ніж інші продукти на нашій тарілці.
•  Обирайте не ароматизоване молоко, звичайний йогурт, невелику кількість сиру та іншу несолодку молочну їжу.
•  Молоко та інші кисломолочні продукти є зручним джерелом кальцію та вітаміну D, але оптимальне споживання молочних продуктів ще не визначене, і дослідження ще відбуваються. Дітям, які вживають мало молока або не вживають взагалі, поцікавтесь у лікаря про можливі добавки кальцію та вітаміну D.
•  Вода повинна бути напоєм на вибір при кожній їжі та перекусі, а також коли ми активні.
•  Вода - найкращий вибір для вгамування спраги.  Вона без цукру іїї завжди легко знайти поруч з вашим місцем ігри чи навчання.
•  Обмежте сік, який може містити стільки цукру, як газована вода.
•  Взагалі уникайте цукристих напоїв, таких як газовані напої, морси та спортивні напої, які забезпечують багато калорій і практично не мають інших поживних речовин.  З часом вживання цукрових напоїв може призвести до набору ваги та збільшити ризик виникнення діабету 2 типу, серцевих захворювань та інших проблем.


 Нарешті, подібно до вибору правильних продуктів, включення фізичних навантажень у наш день є частиною рецепту збереження здоров'я.

 Діти та підлітки повинні націлюватись проводити  щонайменше одну годину фізичних навантажень на день,.

 

 Загалом, головеа ідея цієї схеми: зосередитись на якості щоденного харчування.
 Тип вуглеводів у раціоні важливіший, ніж кількість вуглеводів у раціоні, оскільки деякі джерела вуглеводів - наприклад, овочі (крім картоплі), фрукти,
 ьнозернові зерна та квасоля - набагато здоровіші за цукор, картоплю та  продукти з білого борошна.
 Дитяча тарілка здорового харчування не включає солодкі напої, солодощі та іншу нездорову їжу.  Це не повсякденна їжа, і їх слід їсти лише рідко, якщо взагалі треба.
 Дитяча тарілка для здорового харчування заохочує використання здорових олій замість інших видів жиру.

Написати коментар